به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان، صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز پنجم خرداد رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد در استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی پیش‌بینی می‌شود؛ همچنین در سواحل خزر، ارتفاعات البرز مرکزی،‌ دامنه‌های زاگرس مرکزی وجنوبی، اردبیل، قم، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و برخی مناطق اصفهان رگبار پراکنده و وزش باد داریم.

وی افزود: روزهای ۶ و ۷ خرداد در سواحل خزر بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در ساعات بعد از ظهر در استان‌های قم، مرکزی، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، فارس، و دامنه‌های جنوب البرز در استان‌های قزوین و زنجان و سمنان همچنین ارتفاعات تهران و سمنان بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روزهای ۸ و ۹ خرداد در اغلب مناطق کشور جو آرام است، گفت: روز پنجشنبه ۸ خرداد رشد ابر، بارش پراکنده و وزش باد در سواحل خزر، شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و دامنه‌های شرقی زاگرس پیش‌بینی می‌شود و این شرایط جوی روز جمعه در استان‌های قزوین و زنجان، دامنه‌های زاگرس مرکزی و غرب سواحل خزر پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان بیان کرد: تا پایان هفته در نوار شرقی کشور خصوصا شرق خراسان جنوبی و ‌منطقه زابل وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی نقاط موجب گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید خواهد شد؛ این شرایط روز چهارشنبه در جنوب غرب کشور نیز حاکم خواهد بود. 

وی افزود: از ۷ خرداد تا بعد از ظهر ۸ خرداد غرب خلیج فارس به دلیل وزش باد شدید، مواج است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۳ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد و اردبیل با کمینه دمای ۶ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف در بعد از ظهر وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۳۷ و ۲۶ درجه خواهد بود.

وی ادامه داد:‌ امروز در تهران جهت باد جنوب شرقی و سرعت باد ۲۲ کیلومتر در ساعت است، دید افقی امروز در پایتخت بیش از ۱۰ کیلومتر،‌ نم نسبی ۹ درصد و آسمان نیمه ابری است.

انتهای پیام/